Vanilkové rohlíčky v konvektomatu

Co by to bylo za Vánoce bez vanilkových rohlíčků? Tento recept je z vlašských ořechů, ale klidně je můžete mixovat i s lískovými oříšky či mandlemi pro jemnější chuť. Upečením v konvektomatu nebo kombinované troubě navíc získáte úžasnou křehkost a jistotu rovnoměrného upečení více plechů najednou.
Vanilkové rohlíčky s vlašskými ořechy, náhled pinit

Recept na vanilkové rohlíčky má jistě mnohá rodina svůj zažitý a léty ozkoušený. Pokud ale máte rádi rohlíčky, které se přímo rozpadají na jazyku, jste tu správně. Vanilkové rohlíčky v konvektomatu určitě nezklamou.

Vanilkové rohlíčky v konvektomatu

Obtížnost: Pro začátečníky Na přípravu 40 min Tepelná úprava 10 min Pro dokončení 10 min Vhodné období: Vhodné po celý rok

Popis

Recept na luxusně křehké vanilkové rohlíčky z vlašských ořechů upečené v konvektomatu nebo kombinované troubě.

Ingredience

Těsto

Obalení

Pokyny

 1. Těsto

  Mouku promícháme s cukrem, umletými ořechy a špetkou soli, přidáme pokrájený tuk a vypracujeme těsto, které necháme v chladu nejlépe do druhého dne odpočinout.

 2. Rohlíčky

  Z vychladlého těsta uděláme rohlíčky, které pokládáme na plech (nejlépe s teflonovým povrchem, případně vyložený teflonovou fólií na pečení).

  Tip: Děláte-li rohlíčky v ruce, těsto se nesmí příliš zahřát, začne se lepit. Alternativou je vyválet placku a rohlíčky vykrájet formičkou, anebo ve strojku dělat válečky, které pak snadno zformujete do rohlíčků.

 3. Pečení

  Nastavení konvektomatu či kombinované trouby pro konkrétní modely naleznete v odkazech níže. Pokud ne, vyhledejte režim, který se nejvíce blíží ručnímu nastavení (za lomítkem je vlhkost v %) . Doba pečení je 7 až 9 min. V běžné troubě vyhřáté na cca 180 °C se peče kolem 10-12 min do lehkého zrůžovění.

  Rational SCC: ikona Pečivo -> Sušenky/Čajové pečivo

  Ruční nastavení: 
  Předehřát na 175 °C/0 % -> Vložit -> 155 °C/100 % (4 min) -> pak snižovat vlhkost až na 155 °C/10 %

 4. Dohotovení

  Rohlíčky ještě horké obalíme ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

Poznámky

Vlašské ořechy můžete zaměnit za lískové oříšky či mandle. Je na vás, zda si je umelete hodně najemno či nahrubo.

Klíčová slova: vanilkové rohlíčky, vánoční rohlíčky, rohlíčky, konvektomat, kombinovaná trouba, recept, ořechové rohlíčky
Začlenění v archivu:

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..