Americké lívance v konvektomatu

Nadýchaný sladký dezert. Řeč je o amerických palačinkách, nebo – chcete-li – o amerických lívancích. Americké lívance v konvektomatu nebo kombinované troubě připravíte opravdu rychle. Co je ale hlavní, budou s minimem tuku a přitom náramně křupavé.
Americké lívance v konvektomatu, náhledový obrázek pinit

Do těsta lze přidat různé ovoce, ořechy, čokoládu.  Americké lívance v konvektomatu se mohou podávat nejen ke snídani, ale i jako hlavní chod.

Obtížnost: Pro začátečníky Na přípravu 15 min Tepelná úprava 10 min Vhodné období: Vhodné po celý rok

Popis

Recept na křupavé americké lívance z konvektomatu nebo komb. trouby připravené za pár minut a s minimem tuku.

Ingredience

Pokyny

 1. Těsto

  V míse promíchejte mouku s práškem do pečiva, cukrem a solí. Přidejte mléko prošlehané s vejci. Metlou vše smíchejte na husté těsto a zašlehejte do něj rozpuštěné máslo. Nechte deset minut až půl hodiny odpočinout.

  Americké lívance v konvektomatu, před nalitím těsta
 2. Lívance

  Plech na lívance lehce potřete olejem. Pod těsto vložte třeba borůvky, čokoládu, kousky banánu a naplňte hmotou tak, aby byly prohlubně naplněny do poloviny. Pak opatrně zalejte těstem.

  Americké lívance v konvektomatu, zalité-lívanečníky před pečením
 3. Pečení

  Nastavení konvektomatu či kombinované trouby pro konkrétní modely naleznete v odkazech níže. Pokud ne, vyhledejte režim, který se nejvíce blíží ručnímu nastavení (za lomítkem je vlhkost v %) . Doba pečení je 3-4 min. V běžné troubě vyhřáté na cca 180 °C se pečou kolem 8-9 min dozlatova.

  Rational SCC: ikona Vejce -> Sázená vejce

  Ruční nastavení: 
  Předehřát na 275 °C/0 % -> Vložit -> 255 °C/15 % (dozlatova)

  Americké lívance v konvektomatu, obrázek pečení
 4. Servírování

  Lívance se servírují ihned po vytažení, ozdobené moučkovým cukrem, borůvkovým kompotem nebo javorovým sirupem, také lze přidat ochucený tvaroh či šlehačku.

Klíčová slova: americké lívance, americké palačinky, lívance v konvektomatu, konvektomat, lívance, domácí konvektomat, kombinovaná trouba, americká snídaně

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..